تبلیغات
سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
ستاره دوازدهم

ستاره دوازدهم
گفتم به مهدی بر من عاشق نظر کن / گفتا تو هم از معصیت صرف نظر کن گفتم به نام نامیت هر دم بنازم / گفتا که از اعمال نیکت سرفرازم .
نویسندگان
طراح قالب
ثامن تـــم
دیگر امکانات
تماس با ما

.


دریافت کد کج کردن عکس

>


.

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر

فال حافظ


استخاره آنلاین با قرآن کریمبعد از ظهور امام زمان(عج) چقدر دنیا پایدار می ماند و بعد قیامت می شود؟

درباره اینکه دنیا چند سال بعد از ظهور، پایدار خواهد بود ، دقیقاً روشن نیست. آنچه مسلم است، مدت حکومت و حاکمیت مهدی (ع) باید به اندازه ای باشد که پایه های ظلم و ستمگری ویران گردد و بر جای آن، بنیاد عدل و داد استوار گردد. بدون تردید، این مساله اساسی، زمان می طلبد و فرصت می خواهد. و بنا نیست که همه امور را آن حضرت بر اساس معجزه و روش غیر عادی به پیش ببرد. بنابراین عقل و شواهد دیگری اقتضا می کند که آن حضرت مدتی طولانی حیات داشته باشد تا بتواند در این دنیای گسترده، تحولی همه جانبه و فراگیر کند. براین اساس روایات وارده در مدت حکومت حضرت، گوناگون است: پنج، بیست، سی و چهل سال، در منابع اهل سنت. (سنن ابی داود، ج 4 ص ص 116)
و نوزده،‌بیست، سیصد و نه سال، در منابع شیعی. (بحارالانوار، ج 52، ص 280؛ اعلام الوری،‌ص 434 ؛ غیبه طوسی،‌471)
امام باقر (ع) فرمود: «قائم، مدت 309 سال حکومت می کند، به تعداد سال هایی که اصحاب کهف در کهف درنگ کردند...» (بحارالانوار، ج52، ص 291؛ غیبه نعمانی،ص 181)
امام صادق (ع) نیز می فرمایند: «هفت سال بدین منوال می گذرد، ولی شب ها و روزهایش طولانی می شود و هر سال آن با ده سال از سال های شما برابری می کند و بدین گونه مدت حکومت او با هفتاد سال از سال های شما برابر می باشد و آن گاه خداوند هرچه اراده کند، انجام می دهد.» (بحارالانوار، ج52، ص 337 و 386؛ ارشاد، ص 342؛ المحجه البیضاء ، ج4، ص 337)
و در برخی روایات استشهاد شده به روزهای طولانی رستاخیز که در قرآن کریم، هر روز آن معادل پنجاه هزار سال از سال های دنیا شرمده شده است.)

دنیا پس از حضرت
امام صادق (ع) می فرمایند: «دولت او آخرین و بهترین دولت هاست، پس از پایان همه دولت ها می آید. هیچ خاندانی نیست که حکومت برای آن تصور باشد، جز این که پیش از او به حکومت می رسد، تا هنگامی که ما به قدرت رسیدیم کسی نگوید که اگر ما نیز به قدرت رسیدیم، این چنین رفتار می کردیم و این است معنای کلام خدا که فرمود:‌ «و العاقبه للمتقین»» (ارشاد مفید،‌ص 344؛ المحجه البیضاء، ج 4، ص 336)
در حدیث دیگری از حضرتش آمده است: «میان وفات قائم و آغاز رستاخیز چهل روز فاصله است». (بحارالانوار، ج 52 ص 145؛ ارشاد مفید، ص 345)
امام صادق (ع) می فرماید: «پایان یافتن سلطنت او از نشانه های رستاخیز است، چنان که قران کریم می فرماید: «وَإِنَّهُ لَعِلْمٌ لِّلسَّاعَهِ» (سوره زخرف، 61) یعنی او هشدار و نشانه رستاخیز است.(ینابیع الموده، ج 3، ص 136)
در هر حال وقتی امام زمان (عج) قیام کند و جهان را پر از عدل و داد بگستراند، حداقل یک عمر طبیعی (هفتاد سال) حکومت می کند. ( بحارالانوار، ج 52، ص 291، ح35) . البته در مورد حکومت ایشان روایات مختلفی وجود دارد که بعضی به کمتر از این مدت و بعضی به بیشتر از این مدت دلالت می کنند،‌اما روایت هفتاد سال قوی تر به نظر می رسد)
بر اساس بعضی از روایات امام حسین (ع) در اواخر عمر شریف امام مهدی (عج) رجعت می فرماید؛ زنده می شود و به دنیا بر می گردد، و هنگامی که همه مردم از بازگشت امام حسین (ع) آگاه شدند، امام زمان (ع) رحلت می کند. امام حسین (ع) مراسم دفن ایشان را انجام می دهد و حکومت را عهده دار می شود. (همان ج53، ص 93، ح103) آن گاه امام حسین (ع) نیز چهل سال زندگی می کند (همان ص 63، ح54)
در مورد ترتیب رهبری حکومت بعد از امام حسین (ع) به صراحت چیزی نقل نشده و معلوم نیست بعد از امام حسین (ع) چه کسی حکومت را ادامه می دهد. در روایات به رجعت پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) نیز اشاره شده است، یعنی پیامبر بزرگ اسلام نیز به دنیا باز خواهد گشت. هم چنین امیر المومنین (ع) نیز به دنیا باز خواهند گشت و مدت بسیار طولانی حکومت خواهد کرد. ( همان ص 42، ح 12)

منبع:http://www.porseshkadeh.com

پنجشنبه 16 بهمن 1393 .::. 03:14 ب.ظ .::. zahra sarafrazi
درباره وبلاگ

سلام به این وبلاگ خوش آمدید امیدواریم که این وبلاگ برای شما تاثیرگزارباشد نظریادتون نره

مدرسه ولیعصر
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

هدایت به بالا

کد هدایت به بالا