تبلیغات
سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
ستاره دوازدهم

ستاره دوازدهم
گفتم به مهدی بر من عاشق نظر کن / گفتا تو هم از معصیت صرف نظر کن گفتم به نام نامیت هر دم بنازم / گفتا که از اعمال نیکت سرفرازم .
نویسندگان
طراح قالب
ثامن تـــم
دیگر امکانات
تماس با ما

.


دریافت کد کج کردن عکس

>


.

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر

فال حافظ


استخاره آنلاین با قرآن کریم


راههای تقرب به حضرت کدامند ؟


پاسخ: باید بدانیم كه امام پدری مهربان و برادری دلسوز است، امام همه شیعیان را دوست دارد  و برای هدایت و سعادت آنها دعا و تلاش می‌كند. البته در این میان شیعیانی را بیشتر  دوست دارد كه می‌كوشند افرادی صالح و با معنویت باشند. با رعایت موارد زیر، می‌توان  به دوستی آن حضرت امید داشت: 1. در مقام علم و عقیده هر روز بر معرفت دینی خود بیفزاییم و در جلسات سخنرانی و  علمی شركت كنیم و در شناخت مقام امامت و شخص امام زمان(ع) (با مطالعات فراوان) كوشا  باشیم. 2. در مقام عمل اولین چیز انجام دادن واجبات و ترك گناه و معصیت است. 

ارتكاب معصیت  در محضر امام زمان(ع) باعث آزرده شدن دل ایشان می‌شود و وقتی پرونده اعمال به محضر  ایشان برده می‌شود، از ما دلگیر می‌گردد. قدم دوم انجام وظیفه است، بهترین راه نزدیكی به آن حضرت و جلب رضایت ایشان، این است  كه هر كس هر شغل و وظیفه‌ای كه دارد، آن را به دقت و سلامت انجام دهد. شما كه محصل  هستید، بهترین كار تلاش و درس خواندن عمیق و صحیح است، كسی كه وظیفه خود را ترك كند  یا ناقص انجام دهد و در عوض آن بخواهد كار نیك دیگری انجام دهد، راهی كج رفته است. قدم بعدی ایجاد ارتباط معنوی با امام است؛ یعنی، بكوشیم همیشه به یاد امام زمان(ع)  باشیم صبح را با دعای عهد شروع كنیم، در نماز‌هایمان برای آن حضرت دعا كنیم، دعای  فرج را در هر فرصتی بخوانیم. دعای ندبه، زیارت آل یاسین و دعاهای دیگر را با توجه  به معنا و حضور قلب بخوانیم، صدقه دادن برای سلامتی ایشان، زیارت از طرف ایشان و  دعا برای سلامتی و تعجیل فرج آن حضرت، شركت در مراسم منسوب به ایشان و ... راه‌های  ایجاد ارتباط معنوی با امام است و می‌توان بعد از مدتی آثار بسیار مثبت آن را دید و  این خود نشان دوست داشتن امام است. اما باز تاكید می‌شود همه این كارها بعد از ترك  گناه و عمل به وظیفه و نقش خویش در جامعه و خانواده اثر بخش است؛ وگرنه پوستی بی  مغز و خاصیت خواهدبود.

پنجشنبه 9 بهمن 1393 .::. 12:56 ب.ظ .::. zahra sarafrazi
درباره وبلاگ

سلام به این وبلاگ خوش آمدید امیدواریم که این وبلاگ برای شما تاثیرگزارباشد نظریادتون نره

مدرسه ولیعصر
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

هدایت به بالا

کد هدایت به بالا