تبلیغات
سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
ستاره دوازدهم

ستاره دوازدهم
گفتم به مهدی بر من عاشق نظر کن / گفتا تو هم از معصیت صرف نظر کن گفتم به نام نامیت هر دم بنازم / گفتا که از اعمال نیکت سرفرازم .
نویسندگان
طراح قالب
ثامن تـــم
دیگر امکانات
تماس با ما

.


دریافت کد کج کردن عکس

>


.

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر

فال حافظ


استخاره آنلاین با قرآن کریمسیدخراسانی و یمانی


13

خروج سفیانی از علائم حتمیه که ۱۵ ماه به خروج قائم قیام میکند و یک روز هم اضافه نمی شود!

۳- کسانیکه سفیانی را دیده اند.

۴- کسانیکه در وقت هجوم سفیانی به عراق با لشکریان او درگیر و او را شکست میدهند.

۱ ) سید خراسانی از ایران ۲) یمانی یا یمنی از یمن

۳- کسانیکه سفیانی را دیده اند.

امام موسی صدر و بهلول از جمله این افراد هستند

۱- امام موسی صدر


امام موسی صدر که به دستور آیت الله حکیم مأمور می شود که ببیند چنین کسی (سفیانی) در سپاه یا لشکر سوریه وجود دارد یا خیر که امام موسی صدر از خوده حافظ اسد سوال می کند و نام و نام پدر و خصوصیات سفیانی را می گوید که بعد از جستجو حافظ اسد می گوید: بله سفیانی بنام عثمان پسر عنبسه با خصوصیات که گفته در ارتش ما وجود دارد و خودشان او را دیده اند .

منبع : ماهنامه موعود شماره ۷۰


2- بهلول

سخنانی از بهلول ::: بسم الله الرحمن الرحیم. من برای زیارت حضرت زینب علیها سلام و حضرت رقیه بسوریه رفته بودم و در حدود ۲۰ روز در آنجا بودم. حافظ اسد رئیس جمهور سوریه مرا دعوت نمود بخانه خود برد و از من پذیرائی نمود. از آنجا مرا به ارتش سوریه برد و گفت که برای ارتش سوریه صحبت کنم. من هم به منبر رفته و برای آنان سخنرانی کردم وقتیکه از منبر پائین آمدم یک منصب داری داخل شد در آن وقت عده ای گفتند جاء سفیانی یعنی سفیانی آمد. دیدم او یک سرتیپ ارتش سوریه است. من با او شروع به صحبت کردم و اسم کوچک او را پرسیدم. گفت اسمم عثمان بن عنبسه است دیدم خودش است و از لحاظ صورت ظاهری، همان خصوصیاتی را داشت که در روایات از سفیانی آمده است. در صحبتهای خود با او متوجه شدم که وی بفکر این است که رئیس جمهور سوریه شود. این موضوع را از اینجا فهمیدم که وقتی من پیش او از حافظ اسد تعریف کردم و گفتم خیلی با من مهربانی کرده است، گفت او بشما هیچ لطفی نکرده است. اگر من جای حافظ اسد بودم شما را نخست وزیر خود میکردم. از این حرف فهمیدم که میل دارد بجای حافظ اسد بنشیند.

منبع : آیا ظهور نزدیک است ص ۱۹۳

توضیح : آیت الله بهلول (از کسانیکه سفیانی را دیده اند) که حدود ۱۰۰ سال سن داشت و در ۴ یا ۵ سال پیش فوت نمود و در گناباد دفن است.

ایشان سرشناس و طی الارض بودند و از سرشناسی ایشان همین بس که حافظ اسد رئیس جمهور سوریه یعنی پدر بشار اسد رئیس جمهوری کنونی سوریه ایشان (بهلول) را به خانه شخصی خودش می برد و می گوید تا هروقت هستی همنیجا باش و قیام مشهد در زمان کشف حجاب رضا خان را که مردم قیام کردند به رهبری بهلول صورت گرفت که فرار میکند و در افغانستان او را می گیرند و۳۱ سال زندانی می شود.

پیش بینی بهلول در خصوص جنگ جهانی :

بنظر من بزودی درگیری جهانی پیش می آید وتمام دنیا حتی ایران نیز داخل در این درگیری خواهد بود

منبع : آیا ظهورنزدیک است ص ۱۹۵

۳- حاج میرزا آقا مقدس نامی که فرزندش شیخ حسن از شاگردان مرحوم آیت الله عظمی مامقانی است. وی به مکه رفته بود از برگشت در مسیر راهش کاروانی از فلسطین آمده بودند. شبی که در آنجا استراحت می کرده سرو صدا بلند می شود. صبح از علت سرو صدا می پرسند که علت این سروصدا چه بوده؟ اهالی آنجا می گویند که عنبسه نامی صاحب فرزند شده و نام او را عثمان نهاده است. ایشان که در حال وضو گرفتن بوده یکی از همان اهالی از او سوال می کند آیا شما شیخ محمد حسن مامقانی را می شناسید؟ در پاسخ می گوید : بله می شناسم! آن می گوید که ایشان درگذشت. می پرسد کی ؟ آن شخص می گوید همین الان! با توجه به اینکه حدود ۱۰۰ سال پیش بوده و دسترسی به هیچگونه وسائل اخباری نبوده این یک خبر غیبی بوده که توسط شیطان به او داده شده . در قرآن هم داریم که شیاطین به اصحاب خود وحی می کنند. گوینده خبر با خانواده ی عثمان بن عنبسه ارتباط داشته است.

منبع : ماهنامه موعود شماره ۷۰ از گفته های حجت الاسلام مهدی پور

۴- کسانیکه در وقت هجوم سفیانی به عراق با لشکریان او درگیر و او را شکست میدهند

۱ : سید خراسانی از ایران ۲: یمانی یا یمنی از یمن

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

۱) سید خراسانی

شرح مختصری بر احادیث ذیل:
سید خراسانی رهبر مرجع ایرانیان است و شعیب بن صالح نام مستعار فرمانده قوای اوست كه بعد از درگیری با سفیانی و شكست لشكریان او به فرماندهی كل آقا امام زمان توسط خود آقا امام زمان به فرماندهی او منصوب میشود. وقتیكه سفیانی از شام به قصد تصرف عراق و جنگ با حضرت مهدی كه در بهبوهه قیام اوست حركت می كند و در عراق دست به جنایاتی می زند از جمله دستور می دهد به لشكریان در یكروز هزاران زنا با دختران باكره انجام دهند… از این مسائل ایرانیان برمی تابند و بقصد مصاف با آنان بسمت عراق حركت می كنند. در مرز عراق و منطقه اهواز درگیری بین ایرانیان و نیروهای سفیانی انجام می گیرد. در همین حال خبر می رسد كه مهدی (عج) قیام كرده است سفیانی چند لشكرش را می فرستد كه اورا بگیرند و بیاورند كه آنان بسمت مكه حركت می كنند و در نزدیكی مكه بین مكه و مدینه در سرزمین بیداء همه شان به زمین فرو می روند و اثری از انان باقی نمی ماند و چند لشكر سفیانی هم با ایرانیان در دروازه استخر درگیر میشوند كه شكست می خورند. بعد گروهی از نیروهای خراسانی بطرف مكه حركت می كنند تا به نمایندگی از سایرین با حضرت بیعت كنند. در اینجا برای روشن شدن مطالب و آمادگی اذهان یك مورد از آنچه را در قسمت سید خراسانی و شعیب آمده است را درج و سپس به احادیث و روایات می پردازم.

آنچه که علی کورانی نویسنده کتاب عصر ظهور درباره شعیب بن صالح و سید خراسانی در صفحه ی ۲۶۶ الی ۲۶۸ بطور خلاصه ازجمع احادیث شیعه و سنی آورده است، ذیلاً اشاره شده است.

۱- این دو بزرگوار از یاران حضرت مهدی بوده و نزدیک به ظهور در ایران ظاهر می شوند و درنهضت ظهوره آقا شرکت میکنند.

۲- در آن زمان ایرانیان درگیره جنگ نابرابر با دشمنان خود هستند که طولانی میشود سید خراسانی را بعنوان سرپرستی امورشان انتخاب می نمایند گرچه وی چندان رغبتی نشان نمیدهد. امّا با اسرار زیاد می پذیرد و رهبری را بعهده می گیرد و بجهت ایجاد وحدت کلمه در صفوف نیروهای مسلح ایرانی، سردار رشید خود شعیب بن صالح را به فرماندهی کلّ نیروهای مسلح تعیین میکند.

۳- خراسانی و شعیب، جنگ را در مرزهای ایران، ترکیه و عراق هدایت و اداره می نمایند و نیروهای مستقر در شام ( همپیمانان) خود را به پیش میخوانند و در همان زمان از دو جناح عراق و شام آماده پیروزی بزرگ بسوی فلسطین و قدس عزیز میشوند. در این زمان جبهه عراق زیر تسلط سفیانیان است و لشکر سفیانی برای تسلط برعراق حرکت میکند و در همین زمان حضرت مهدی عج از مکّه مکرمه قیام می نماید و با آزاد سازی شهر مکّه در آن مستقرّ می گردد. در آن زمان حکومت حجاز توسط بقایای نیروهای خاندان فلان و نیروهای قبایل بومی اداره میشود.

۴- باتوجه به اینکه در آن موقع سه نیرو در قرقیسا باهم درگیر می باشند، سید خرسانی بدون درگیری در آنجا نیروهای خود را به مکّه جهت بیعت و کمک به حضرت مهدی عج می فرستد.

منبع: عصر ظهور چاپ ششم باستان، علی کورانی ص ۲۶۶ الی ۲۶۸

امام محمد باقر (ع): جوانی از بنی هاشم (سید) كه در كف دست راست او علامت و نشانه ای هست با پرچمهای سیاه از خراسان خواهد آمد و در پیشاپیش او شعیب بن صالح حركت می كند و با اصحاب سفیانی می جنگد و آنان را شكست خواهد داد.

منابع

مهدی منتظر – شیخ جواد خراسانی ص ۲۶۳
معجم احادیث امام المهدی -ج ۳ ص ۲۱۷
التشریف بالمنن ص ۱۲۰
امام المهدی -سید محمد كاظم قزوینی ص ۲۹۶
عقد الدرر ص ۱۲۸
ترجمه ملاحم و الفتن – محمد جواد نجفی ص ۳۶
كنز العمال – متقی هندی ج۱۱ ص ۲۷۸
نوائب الدهور و علائم الظهور ص ۴۰۲

امام علی (ع): هرگاه پرچمهای سیاهی كه شعیب بن صالح پرچمدار آنان باشد لشكریان سفیانی را شكست دهد مردم به جستجوی حضرت مهدی برآیند.

منابع

مهدی منتظر – شیخ جواد خراسانی ص ۲۶۲
معجم احادیث امام المهدی ج ۳ ص ۷۷ و ۷۶

رسول اكرم (ص): پرچمهای سیاه كوچكی به اهتزار در می آید كه با مردی از اولاد ابوسفیان ( سفیانی) نبرد می كنند و برای اطاعت از حضرت مهدی عج زمینه سازی می كنند . در پیاپیش این پرچمها مردی بنام شعیب بن صالح بنی تمیمی حركت می كند.

منابع

نوائب الدهور و علائم الظهور ج ۲ ص ۱۲۱
عصر ظهور علی كورانی ص ۲۵۶
الملاحم والفتن ص ۵۴ و ۴۴ و ۴۰
روزگار رهایی ص ۱۰۳۴
بشارت الاسلام ص ۱۸۴ و ۲۱۲
الحاوی والفتاوی ص ۱۴۱
المهدی ص ۱۹۰

امام باقر (ع): در حین اینكه سفیانی در كوفه مشغول قتل و غارت است بیرقهایی ( پرچم) از طرف خراسان در حركت اند كه منزلها ( راه ؛ جاده) را به سرعت طی می كنند و با ایشان چند نفر از اصحاب قائم (ع) می باشند.

منابع

غیبت نعمانی ص ۱۸۷
مهدی منتظر – شیخ جواد خراسانی ص ۲۵۹
بحار الانوار ج ۵۲ ص ۲۳۸

رسول اكرم (ص): سپاه سفیانی بغداد را ویران می سازند و بسوی كوفه حركت می كنند و حوالی كوفه را آتش می شكند و بسمت شام براه می افتند و اسرا و غنائم جنگی را باخود میبرند آنگاه پرچمی كه پرچم هدایت است ( سید خراسانی) از سمت كوفه حركت می كند و سپاه سفیانی را تار و مار می سازد و آنچه اسیر و غنیمت دست آنان است باز می ستاند و یكنفر گزارشگر هم از آنان باقی نمی گذارد.

منابع

بشارت الاسلام ص ۲۷۷ و ۲۱
الزام الناصب ص ۱۸۸
روزگار رهایی ص ۱۰۴۱ و ۱۰۴۲

الحاوی و للفتاوی ص ۱۳۹
ترجمه ۱۳ بحار علی دوانی ص ۹۵۳ و ۹۵۴ از کتاب شیخ طوسی

علی (ع) : هنگامیکه سپاه سفیانی بسوی کوفه عزیمت می کند سفیانی گروهی را به جستجوی اهل خراسان می فرستد که برای یاری حضرت مهدی عج خروج کرده اند سپاه سفیانی با سپاه سید خراسانی در دروازه اصطخر روبرو می شود که مردی بنام شعیبن بن صالح پرچمدار خراسانی هاست و پرچمهای سیاهی در دست دارند. نبرد سختی در میانشان پدید می آید که سرانجام صاحبان پرچمهای سیاه پیروز می شوند و سپاه سفیانی پا به فرار می گذارند. در آن هنگام مردم به دیدار حضرت مهدی عج مشتاق تر می شوند و به جستجوی او می پردازند. حضرت مهدی در آن هنگام در مکه ظهور می کند و پرچم رسول اکرم ص را در دست میگیرد و آن هنگامیست که مردم به کلی از ظهور او نا امید شده بودند و حوادث فراوانی بر آنها رخ نموده است. . . . سپس حضرت شروع به خواند خطبه ای می کند . . . .

منابع

روزگار رهایی ص ۱۰۵۲ و ۱۰۵۱

الحاوی و للفتاوی ج ۲ ص ۱۴۱

بشارت الاسلام ص ۱۸۴

الملاحم و الفتن ص ۵۱

امام باقر (ع) : پرچمهای سیاهی برای نبرد با سفیانی به حرکت در می آیند که در میان آنها جوانی از بنی هاشم هست که صورتش چون قرص قمر است و در دستش علامت ( نشانه ) ای است. در پیشاپیش این سپاه شعیب بن صالح تمیمی است. کلاه های سپاهیانش سیاه است و جامه هایش سفید…. سپاه سفیانی را شکست می دهند و به طرف بیت المقدس حرکت می کنند تا به بیت المقدس می رسند وزمینه را برای حضور حضرت مهدی فراهم می کنند.

منابع

روزگار رهایی ص ۱۰۵۶

بشارت الاسلام ص ۱۸۵

الملاحم و الفتن ص ۴۱

امام صادق (ع) : در آن میان پرچمهای هدایت از خراسان بیرون آمده با شتاب هرچه تمام تر منازل ( جاده ها ) را طی نموده پیش می تازند و تعدادی از یاران قائم عج در میان آنها خواهد بود. آنگاه مردی از شیعیان غیر عرب با گروهی از مستضعفان از کوفه خروج می کند که سپاهیان سفیانی او را در میان حیره و کوفه به قتل می رسانند.

منابع

روزگار رهایی ص ۱۰۵۷

المهدی ص ۱۹۴

بشارت السلام ص ۵۵

غیبت نعمانی ص ۱۹۴

بحار الانوار ج ۵۲ – ص ۲۳۷

۲ ) یمانی

(( قبل از ذکر حدیث دو نكته ی مهم را خدمتتان عرض می کنم ))

۱- اینكه در حدیث آمده است سفیانی و یمانی ( یمنی )‌ و خراسانی در یك سال و یك ماه و و یكروز خروج می كنند،‌منظور از آن برای نبرد و رویاروئی باهم است. وقتیكه سفیانی بقصد تسلط عراق از شام حركت می كند،‌ به عراق كه می رسد خراسانی از ایران و یمنی از یمن بطرف عراق جهت جلوگیری از وحشی گری های او و مبارزه با او حركت می كنند والا طبق ده ها حدیث و روایات، انقلاب ایران چندین سال پیش از خروج سفیانی بوقوع پیوسته است و انقلاب یمن نزدیك به خروج سفیانی یعنی بعد از اینكه یمنی بر مسند خلافت می نشیند و رهبری را بدست میگیرد خیلی طول نمی كشد كه سفیانی خروج می كند.


۲- اینكه امام باقر (ع) فرموده است پرچم یمنی ،‌ پرچم هدایت است و بیشتر از همه به حق دعوت می نماید بدین جهت است كه اولا دربین اعراب اولین انقلاب برحقّ‌ است كه صورت می گیرد و برحق عمل میكند ،‌ دوما چون انقلاب یمن تازه است و مردم آن حالت انقلابی و جوش و خروش زیاد دارند ،‌ مانند اول انقلاب ایران كه مردم اینقدر جوش و خروش و ایثار و فداكاری و از خودگذشتگی داشتند ولی بجت مرور زمان ما ایرانی ها سردتر شده ایم و مانند اوائل انقلابمان داغ نیستیم ! یمنی ها بلحاظ تقارن انقلاب شان با خروج سفیانی ،‌ آن حالت انقلابی بودنشان هنوز پابرجاست و إلا صدها حدیث داریم كه پیامبر اكرم (ص) و معوصمین (ع) خیلی زیاد از انقلاب ایران ، رهبری ایران و مردم ایران تعریف نموده اند و آنها را زمینه ساز ظهور حضرت قلمداد كرده اند و حتی حدیث داریم كه انقلاب حضرت مهدی (علیه السلام) اولش از مشرق ( ایران ) آاز می شود و همچنین حدیث داریم كه از ۳۱۳ نفر یاران خاص حضرت ، یكنفر عرب نیست! (‌ اكثراً ایرانی هستند ) و حدیث داریم كه در اولین ساعت قیام حضرت ،‌ ۱۲ هزار از ایران به ایشان می پیوندند و ….

ولی در خصوص یمنی ،‌ بنده فقط همین چند حدیث را كه ذیل نوشته ام ، ‌دیده ام و حدیث دیگری ندیده ام ضمنا جایی دیده نشده که یمنی ها وارد جنگ بشن مثل اینکه پشتیبان ایرانیها هستند

امام صادق (ع) : خروج خراسانی و یمانی و سفیانی در یك سال و یك ماه و یك روز خواهد بود و در این میان هیچ پرچمی به اندازه ی پرچم یمانی دعوت به حقّ نمی كند.

منابع :

چشم به راه مهدی ،‌ جمعی از نویسندگان مجله حوزه ،‌ ص ۲۸۰

تحفة المهدیه ،‌ ج ۲،‌ سید حسین عرب باقی ،‌ ص ۱۴۵

غیبت شیخ طوسی ص ۲۷۱

غیبت نعمانی ص ۲۵۲

امام باقر (ع) : خروج سفیانی و یمنی و خراسانی در یك سال و یك ماه و یكروز خواهد بود و ترتیب آنها مانند دانه های تسبیح با نظم و پشت سرهم یكی بعد از دیگری می آیند و پرچم یمنی بیش از همه به راه حق و راه راست و به انب صاحبتان حضرت مهدی دعوت می كند. هرگاه یمنی خروج كند ،‌ خرید و فروش سلاح را حرام می كنند و چون یمنی خروج كند برهر مسلمانی ست كه به او بپیوندد و از او سرپیچی نكند و اگر كسی از او سرپیچی كند اهل آتش است. چون او به راه حقّ و راه مستقیم دعوت می كند.

منابع :

مهدی منتظر ،‌ حاج جواد خراسانی ص ۲۵۷

معجم احادیث امام المهدی (عج) ج ۳ ،‌ ص ۲۵۵

اعلام الوری ص ۴۲۹

رسالت جهانی حضرت مهدی ،‌ فرید گل محمدی آرمان ص ۳۸۸

الزام الناصب ص ۱۸۴

عصر ظهور ،‌ علی كورانی ص ۱۵۸

بشارت الإسلا ص ۹۳

روزگار رهایی ص ۱۰۲۲

منتخب الأثر ص ۴۵۶

الامام المهدی ص ۲۳۰

موعود نامه ،‌ مجتبی تونه ای ص ۷۸۴

غیبت شیخ طوسی ص ۲۷۱

امام مهدی (ع) ،‌ سید محمد كاظم قزوینی ص ۳۳۷

سفینة البحار به نقل از معارف و معاریف ج ۱۰،‌ ص ۶۱۷

غیبت نعمانی ص ۲۵۵و ۱۳۵و ۱۷۱

بحار الانوار ،‌ علامه مجلسی ج ۵۲، ص ۲۳۲و ۲۱۰

رسول اكرم (ص) :‌ فرمانروایی ( سرداری ) از صنعاء یمن به نام ” حسن ” یا ” حسین ” خروج می كند و با قیام او فتنه ها از میان می رود. خجسته و پاك ظاهر می شود و در پرتو او ظلمت از بین می رود و حقّ‌ بعد از پنهان شدن بوسیله او آشكار می گردد.

منابع :

عصر ظهور ؛‌ علی كورانی ص ۱۵۹

تاریخ غیبت كبری ص ۵۲۵

چشم به راه مهدی ،‌ جمعی از نویسندگان مجله حوزه ص ۲۸۰

روزگار رهایی ص ۱۰۲۱

بشارة الاسلام ص ۱۸۷

از امام صادق (ع) سوال می شود كه سفیانی كی قیام میكند؟ امام (ع) می فرمایند سفیانی كجا خواهد بود و حال آنكه هنوز شكننده ی چشم او از صنعاء یمن خروج نكرده است.

منابع

مهدی منتظر ،‌ حاج شیخ جواد خرسانی ص ۲۵۷

معجم احادیث امام المهدی ج ۳،‌ ص ۴۷۸

غیبت نعمانی ص ۱۸۵

عصر ظهور ، علی كورانی ص ۱۶۲

بحار الانوار ج ۵۲،‌


منبع :http://astanereza.ir
چهارشنبه 1 بهمن 1393 .::. 10:47 ب.ظ .::. zahra sarafrazi
درباره وبلاگ

سلام به این وبلاگ خوش آمدید امیدواریم که این وبلاگ برای شما تاثیرگزارباشد نظریادتون نره

مدرسه ولیعصر
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

هدایت به بالا

کد هدایت به بالا